اتوکاسیون پارکینگ

روزانه تعداد بسیار زیادی اتومبیل در گوشه و کنار خیابان ها دیده می شود که کوتاه مدت یا دراز مدت پارک شده اند. گاهی اوقات در برخی نقاط نیز این پارک کردن ها تبدیل به یک معزل برای معابر اطراف می شود. طبیعتاً منظور همان رعایت نکردن قوانین پارک خودرو است.
اما با بیشتر شدن روز افزون تعداد خودرو ها و وسایل نقلیه، حتی اگر قوانین پارک رعایت شود، معزل بعدی جای پارک خالی خواهد بود. به راستی چه راهکاری برای پارک کردن راحت تر خودرو ها وجود دارد؟

سیستم اتوماسیون پارکینگ از به روز ترین فناوری ها در این زمینه استفاده می کند تا از هر مکانی استفاده ی بهینه برای پارک خودرو را داشته باشد.
از این سیستم می توان هم به صورت شخصی و هم به صورت عمومی استفاده کرد. تمامی امور آنالیز، ثبت اطلاعات و گزارشات به طور کاملا اتوماتیک صورت پذیرفته و کمترین میزان دخالت انسان را شامل می شود.

اتوماسیون پارکینگ چیست؟

یک سیستم کاملا جامع تحت شبکه وب که با استفاده از فناوری های نوین و به روز اقداماتی نظیر رصد لحظه ای عبور و مرور خودروها و تشخیص پلاک آن ها، محاسبه و پیشنهاد مناسب ترین راه ها، در نظر گرفتن محدودیت هایی برای خودرو ها به منظور کاهش ترافیک داخلی و استفاده ی حداکثری و بهینه از فضای پارکینگ، مشخص نمودن تعداد خودروهایی که می توانند وارد شوند و حتی فیلتر ورود یا خروج خودروهای خاطی و موارد بسیار دیگر از این نوع مدیریت ها، یک پارکینگ کاملاً مکانیزه را فراهم خواهد آورد.

در سیستم اتوماسیون پارکینگ دوربین هایی وجود دارد که با تشیخص دادن پلاک اتومبیل ها و ثبت آن در سرور، تعیین کند که برای مثال آیا خودرو وارد پارکینگ بشود یا خیر، هزینه ی استفاده از پارکینگ پرداخت شده یا خیر، اتومبیل در کدام جایگاه پارک کند، چه ساعتی وارد و چه ساعتی خارج و مدت حضور در پارکینگ را اعمال کند.
کسانی که به عنوان مدیریت پارکینگ از اتوماسیون پارکینگ استفاده می کنند، می توانند در طول 24 ساعت تعداد حضور ماشین ها متوجه شوند. همچنین اتومبیل های که برای مدتی بیش از تایم تعیین شده در پارکینگ حضور داشته اند را شناسایی و گزارش بگیرند. با توجه به اتوماتیک بودن کار ها در این سیستم های اتوماسیون پارکینگ، نیازی به انجام هیچ کار فیزیکی نداشته و تنها مانیتورینگ مجموعه را انجام می دهند.


قابلیت های اتوماسیون پارکینگ


امکان تعریف کاربران به همراه مجوز دسترسی مختلف
امکان ذخیره و ثبت عکس خودرو هنگام ورود و خروج
قابلیت نمایش تعداد ظرفیت خالی پارکینگ، خودروهای وارد شده و خارج شده در بازه زمانی مشخص
امکان تعریف گروه های گوناگون برای اعمال قیمت ها
قابلیت محاسبه مبلغ به شکل ساعتی، روزانه و شبانه
قابلیت مشخص کردن خودروهای ممنوعه و اعلام آلارم برای ممانعت از ورود آن ها
امکان غیرفعال و یا فعال نمودن تکی و گروهی
قابلیت ثبت اطلاعات خودرو بر اساس رنگ خودرو، مدل، شماره کارت، شماره خودرو، شماره شاسی، نام و نام خانوادگی و ...
امکان گزارش گیری مطابق با تمامی آیتم های ورودی اعم از اطلاعات خودرو، تاریخ و ساعت


مزایای اتوماسیون پارکینگ


به طور حتم برای داشتن اطلاعات جامع از ورودی و خروجی در پارکینگ ها و تردد خودروها علاوه بر مدیریت بسیار دقیق استفاده از اپراتور نرم افزار یا نرم افزار مدیریت پارکینگ بسیار مناسب می باشد زیرا به وسیله این نرم افزار می توان اطلاعات دقیق و آنلاین را در هر زمان به دست آورد. اطلاعاتی نظیر تعداد تردد خودروها، میزان درآمد، تعداد جایگاه های خالی و ... .
این نرم افزار این امکان را فراهم می کند که تمامی کارها و برنامه ها را با سرعت بیشتر و بدون نیاز به تعداد زیادی پارکبان و اپراتور انجام داد. به همین دلیل می توان از جمله دیگر مزیت های اتوماسیون پارکینگ به کاهش خطای انسانی، کاهش نیروی انسانی، مدیریت جامع و دقیق تر، کسب اطلاعات در هر زمان با سرعت بالا، ثبت اطلاعات خودروها و ... اشاره کرد.


انواع اتوماسیون پارکینگ


اتوماسیون پارکینگ پلاک خوان
اتوماسیون پارکینگ آنتن برد
اتوماسیون پارکینگ کارت خوان
این تنوع در اتوماسیون های پارکینگ این قابلیت را به افراد می دهد که هر شخص مطابق با نیاز خود نوع خاص را انتخاب نماید.

از سیستم اتوماسیون پارکینگ در چه جاهایی می توان استفاده کرد؟

• پارکینک های خصوصی آپارتمان ها و ساختمان های مسکونی
• پارکینگ ادارات و مراکز دولتی و سازمان ها
• پارکینگ تاکسی ها و اتوبوس ها به منظور حفظ دقیق نوبت و مدت حضور
• پارکینگ مراکز تجاری و تفریحی که دارای مشتریان زیادی در طول روز هستند
• پارکینگ های نقاطی از سطح شهر که طرح کنترل ترافیک زوج و فرد اجرا می شود


رانندگانی که از این اتوماسیون پارکینگ خدمات دریافت می کنند، می توانند در هر مکانی که هستند از سلامت اتومبیل خود آگاه شده و از تعرفه ای که طبق مدت زمان حضور برای ایشان محاسبه می شود اطلاع پیدا کنند.
همچنین شهروندان می توانند به صورت اشتراکی در سیستم اتوماسیون پارکینگ عضو بوده و برای همیشه یک پارک اختصاصی برای خودروی خودشان داشته باشند.