درب سکشنال

درب سکشنال به عنوان درب های هوشمند کاربرد زیادی دارند این درب ها اغلب به عنوان درب های نوین ساختمان های با تردد زیاد استفاده می شوند. برای ساخت درب های سکشنال  استاندارد های روز اروپا به کار گرفته می شود و یکی از بهترین گزینه های جایگزین درب های سنگین قدیمی هستند. این درب ها به دلیل طراحی زیبا درب های پر استفاده دکوراسیون خارجی ساختمان محسوب می شوند. اغلب قیمت لوازم جانبی و تیغه های به کار رفته در ساخت این درب ها نسبت به درب های آهنی کمتر است به همین دلیل یکی از اولین گزینه های ساختمان های مسکونی، اداری و پارکینگ های طبقاتی محسوب هستند. به مرور زمان این درب ها جایگزین درب های قدیمی نفر رو شدند و درب های سنگین کمتر استفاده می شوند. با توجه به ضرورت اتوماتیک سازی درب پارکینگ ها و درب های نفر رو استفاده از این درب ها به عنوان درب های سبک ساختمانی گزینه مناسبی به نظر می رسد. همچنین  این درب ها برای ساختمان های با ضرورت امنیت سازی بالا بیشترین استفاده را دارند.

درب های سکشنال به توجه به محل نصب آنها انواع مختلفی دارند

یکی از متداول ترین انواع درب های سکشنال که اغلب به عنوان درب پارکینگ یا درب های ساختمان های تجاری استفاده می شوند درب سکشنال زیر سقفی است. این درب ها زیبایی خوبی به محیط می دهند و در دکوراسیون خارجی ساختمان موثر هستند. همچنین به دلیل نیاز به دلیل اشغال فضای محدود اغلب بیشترین استفاده را در بین درب های سکشنال خواهند داشت. همچنین قیمت این درب ها نسبت به نمونه های دیگر مناسب تر است. تیغه های به کار رفته در ساخت این درب ها از بهترین آلومینیوم گالوانیزه است. به همین دلیل درب های سکشنال نسبت به رطوبت و باران مقاومت خوبی دارند و در محیط های با رطوبت نسبی به مراتب عمر بالا از درب های آهنی قدیمی خواهند داشت. مکانیزم خاص در تولید درب سکشنال زیر سقفی پارکینگ باعث می شود به فنرها بالانس و ریل ها فشار وارد نشود. این درب ها به کمک ریموت بدون نیاز به کمک دست و بدون صدا باز و بسته می شوند.

درب سکشنال و قطعات درب سکشنال چه کاربردی دارد؟

درب سکشنال یک تیکه

معمولا درب سکشنال یک تکه از ورقه های گالوانیزه شکیل تهیه می شود و بیشتر برای محیط هایی استفاده می شود که فضای کافی برای بالا و پایین رفتن درب وجود داشته باشد. پانل های درب سکشنال این مدل از تنوع خوبی برخوردار هستند و با تمامی دکوراسیون های خارجی ساختمان همخوانی دارند. به دلیل قیمت مناسب و قابلیت اتوماتیک سازی راحت تر این درب ها یکی از بهترین گزینه های درب پارکینگ حیاط هستند. موتور درب سکشنال با توجه به وزن درب و نوع قطعات جانبی انتخاب می شود و برای هر برند به طور خاص تهیه می شود. این درب ها معمولا از موتور قوی تری برخوردار هستند و اغلب به عنوان درب خروجی ویلاها و محیط های باز استفاده می شوند.

قطعات درب سکشنال

با توجه به نوع درب سکشنال و میزان تردد آن قطعات درب تهیه می شوند اغلب درب های سکشنال به دلیل استهلاک پایین و عمر بالا کمتر نیاز به تعویض قطعات دارند اما باید در بازه زمانی مشخص همواره توسط تکنسین های شرکت چک می شوند. معمولا مکان هایی که محدودیت ارتفاع دارند از درب سکشنال نفر رو استفاده می کنند. به دلیل امکان تهیه این درب ها در تمامی اندازه ها یکی از بهترین گزینه ها برای محیط هایی با محدودیت فضا است. درب سکشنال قیمت نسبتا خوبی دارند و از تنوع تولید بالا برخوردار هستند. قطعات درب سکشنال تنها شامل قطعات خارجی و بیرونی درب نمی شود بلکه قطعات الکتریکی به کار رفته در درب نیز شامل  فطعات جانبی می شوند. اغلب هزینه تولید بخش های الکتریکی درب های سکشنال بالاتر است. درب سکشنال زیر سقفی به واسطه پانل های متشکل از فوم عایق صدا و برودت تهیه شده است در نتیجه برای محیط هایی مانند هتل ها و محل استراحت استفاده بسیار زیادی دارند. امکان استفاده از این مکانیسم در درب سکشنال پارکینگ یا درب های نفررو نیز وجود دارد.