اتوماسیون پارکینگ


در گذشته مدیریت پارکینگ ها کار دشواری بود و برای این کار از افراد زیادی استفاده می شد ولی امروزه با استفاده از اتوماسیون پارکینگ می توان بدون نیاز به اپراتور، پارکینگ را به صورت دقیق مدیریت نمود.
اتوماسیون پارکینگ یک سیستم جامع و کارآمد برای مدیریت تمامی پارکینگ های خصوصی و عمومی می باشد. از جمله مهم ترین ویژگی های این سیستم می توان به نظارت لحظه ای و دقیق بر تردد خودروها، ارائه گزارش های متنوع، محاسبات ریالی و زمانی، اعمال محدودیت های تردد به شکل آنلاین و ... اشاره کرد.


سیستم اتوماسیون پارکینگ های عمومی

قیمت این نوع سیستم ها مطابق با توقف خودرو در پارکینگ ها برآورد می گردد. بنابراین دو نوع کارت هوشمند اختصاصی و در گردش در سیستم اتوماسیون پارکینگ های عمومی وجود خواهد داشت. در کارت های هوشمند اختصاصی مشتری به میزان دلخواه کارت خود را شارژ می کند که در این کارت ها اطلاعاتی نظیر شماره پلاک ثبت شده و پس از هر بار استفاده از این کارت ها مبلغ از شارژ آن کسر می گردد.
در کارت های هوشمند در گردش نحوه محاسبه به صورت زمانی می باشد بدین صورت که زمان ورود و خروج افراد ثبت شده و مطابق با آن هزینه از شارژ کارت کسر می شود.


سیستم اتوماسیون پارکینگ های خصوصی
در این نوع پارکینگ ها برای هر شخص لیبل خاصی طراحی شده که بر روی ماشین قرار می گیرد و با رد شدن ماشین از زیر آنتن های مخصوصی این بارکدها خوانده و ثبت می شود و بدین صورت هزینه هر ماشین محاسبه می گردد. این لیبل ها تنها برای ماشین خاصی طراحی شده و نمی توان آن را از ماشین جدا و بر روی ماشین دیگری نصب کرد.


ویژگی اتوماسیون پارکینگ
سیستم اتوماسیون پارکینگ از امنیت بالایی برخوردار است.
این سیستم ها به سرعت اطلاعات را پردازش می کند.
در انتهای روز و یا هر ساعت از روز می توان اطلاعات را از این سیستم دریافت کرد.
این دستگاه استفاده ای آسان داشته و از دوام بالایی برخوردار می باشد.
با نصب اتوماسیون پارکینگ در پارکینگ ها می توان علاوه بر مدیریت دقیق و کامل، هزینه های مدیریت را نیز کاهش داد.
این سیستم شما را از تعداد فضای خالی پارکینگ به راحتی مطلع می کند.
شما می توانید آمار دقیق اتومبیل های وارد شده و خارج شده را به دست بیاورید.


قیمت اتوماسیون پارکینگ
با خرید اتوماسیون های پارکینگ می توانید با کاهش نیروهای انسانی، هزینه های پارکینگ خود را به صورت قابل توجهی کاهش دهید به همین دلیل می توان گفت که قیمت اتوماسیون های پارکینگ در مقایسه با کارایی و قابلیت هایی که دارد، بسیار مناسب می باشد. قیمت این سیستم ثابت نبوده و عوامل متعددی نظیر نوع سیستم، کیفیت ساخت آن، قابلیت ها و ... بر روی هزینه اتوماسیون پارکینگ تاثیرگذار است.


خرید اتوماسیون پارکینگ
برای خرید اتوماسیون پارکینگ ابتدا باید نوع کاربری و موارد استفاده و قابلیت های مورد نظر تعیین شده و سپس با توجه به آن سیستمی مناسب را خریداری نمایید. با خرید سیستم اتوماسیون پارکینگ می توانید به راحتی پارکینگ خود را مدیریت کرده و باعث کاهش هزینه ها شوید.


تاثیر سیستم اتوماسیون پارکینگ بر روی مشتری
سیستم های اتوماسیون پارکینگ تمامی اطلاعات خودروها را به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به ایست کامل خودروها و دریافت اطلاعات، ثبت می نماید و بدین صورت سبب کاهش زمان تلف شده برای خودروها می شوند. این سیستم مانع از ایجاد ترافیک در ورودی پارکینگ شده و باعث بهبود عملکرد ورودی خودروها خواهد شد.


اجزای مختلف اتوماسیون پارکینگ


دوربین
دوربین نقش مهمی را در اتوماسیون های پارکینگ برعهده دارد. با استفاده از دوربین ها می توان تردد خودروها را کنترل کرده و پارکینگ را مدیریت کرد. به همین دلیل در درب ورودی پارکینگ ها دوربین نصب می کنند که این دوربین ها به کامپیوتر متصل بوده و اطلاعات را وارد سیستم می نماید.


راهبند
راهبندها به دو دسته دستی و اتوماتیک موجود است که می توان با متصل کردن آن به کامپیوتر به صورت اتوماتیک ورود و خروج ماشین ها را کنترل کند.


تگ و ریدر برد بلند
تگ ها کارت هایی هستند که بر روی شیشه اتومبیل ها نصب شده و با استفاده از ریدر برد بلند موجود در بالای پارکینگ خوانده می شود. با استفاده از این دو ابزار می توان اطلاعات خودرو را ثبت کرد.


نمایشگر
از نمایشگر جهت نمایش ظرفیت خالی پارکینگ و نمایش مبلغ استفاده می شود.